Головна | RSSПонеділок, 02-08-2021, 04.08.46

Азовська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

Меню сайту
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Категорії розділу
Новини сайту [17]
новини шкільного життя [131]
Теги
статті сайт наука і освіта на допомогу Новини сайту Міністерство освіти і науки ЗНО ВУЗи Києва ЗНО 2011 Підсумкові контрольні роботи Екзамен 2011 інформатика презентація фізика конспект Останній дзвоник пісня Сценарій Новий рік КВН День космонавтики презентації зарубіжна література Вчитель року директор конкурс Азовська ЗОШ весна зима свято Стрітення Безпека Вогонь Благодійний фонд Злагода день соборності України Незалежність 2010 Фантазія свята участь учнів школа Юнона хоровий фестиваль обласний фестиваль випускний вечір ТАБІР АЗОВСЬКІ ЧАЙКИ НОВИЙ РІК 2015
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!!!

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

Вітряна віспа (вітрянка) — це гостре вірусне захворювання дитячого віку, яке супроводжується дисемінованим макульозно-папульозно-везикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках і загальним інтоксикаційним синдромом. Вітрянка переважно діагностується в дитячому віці: близько 90% усіх жителів світу переносять це захворювання до 15 років. Пік захворюваності на вітряну віспу випадає на дошкільний період – 3-4 роки. Вітрянка у дітей вважається однією з найбільш поширених інфекційних хвороб, оскільки сприйнятливість людського організму до вірусу вітряної віспи становить практично 100%, а от після перенесеної вітрянки імунітет практично довічний (виключення складають особи з імунодефіцитами).

Причини виникнення

Вірус Herpes zoster — антропонозний ДНК-вірус, який належить до сімейства Herpesviridae 3 типу. Цей інфекційний збудник – основна причина виникнення вітрянки й оперізуючого герпесу. Вірус герпесу 3 типу характеризується високою контагіозністю та нестійкістю до умов зовнішнього середовища. У слині цей вірус зберігається до 15 хвилин, а під дією ультрафіолетових променів і високої температури мікроорганізм миттєво руйнується.

Інфікування вірусом вітряної віспи здійснюється повітряно-крапельним і вертикальним (трансплацентарним) шляхами. Вітрянкою можна заразитися винятково від хворої людини: за 2 дні до появи у неї висипань і впродовж наступних 5 днів. На 6-й день після виникнення першого елемента висипки пацієнт стає епідеміологічно безпечним для оточуючих.

Вхідними воротами для інфекції слугує слизова оболонка верхніх дихальних шляхів, де вірус активно розмножується протягом усього інкубаційного періоду. Після потрапляння збудника в кров настає вірусемія, що проявляється характерними клінічними ознаками.

Вірус герпесу 3 типу тропний не тільки до клітин шкіри та слизових оболонок. Цей збудник також вражає нервові клітини, що пояснює виникнення оперізуючого герпесу. Після перенесеної вітряної віспи у 97% перехворілих розвивається стійкий довічний імунітет. Але вірус з організму людини нікуди не зникає. Збудник переходить у латентний («сплячий») стан і накопичується в нервових гангліях. За певних обставин (зниження імунітету, переохолодження, стрес) виникає оперізуючий герпес.

Симптоми вітряної віспи

Класична клінічна картина вітряної віспи характеризується певною стадійністю перебігу:

 1. Інкубаційний період (від моменту інфікування до появи перших клінічних симптомів) за вітрянки становить від 11 до 21 дня.
 2. Продромальний період 2 дні до виникнення характерного висипу) розвивається не у всіх дітей. За 48 годин до появи перших елементів висипання дитина скаржиться на втому, зниження апетиту, нудоту, блювоту.
 3. Період розпалу захворювання. Поява перших елементів висипу супроводжується підйомом температури тіла (37-38°С) та іншими проявами інтоксикаційного синдрому (зниження апетиту, нездужання, головний біль, пітливість).

Характеристики висипу:

 • локалізація: обличчя, волосиста частина голови, вся поверхня тулуба (висип на животі, стегнах, плечах, грудях, але крім долонь і стоп), слизова оболонка рота, зіву та зовнішніх статевих органів;
 • первинний шкірний елемент: макули (червоні або рожеві плями), папули, везикули; розміри везикул сягають 5мм, навколо – кільце гіперемії;
 • характеристика висипу: поліморфний (на шкірі дитини одночасно виявляють шкірні елементи на різних стадіях розвитку), товчкоподібний (з періодами підсипання). Атипові форми вітряної віспи характеризуються виникненням пустул (первинні шкірні елементи, заповнені гноєм і кров'ю) та тяжкою інтоксикацією.

4. Період реконвалесценції (одужання).

Клінічна картина вітряної віспи у дітей до 1 року має певні особливості:

 • більш виражений інтоксикаційний синдром (дитина млява, погано їсть, погано реагує на зовнішні подразники);
 • висока температура (вище ніж 39°С);
 • фебрильні судоми;
 • блювота;
 • часті випорожнення;
 • часто везикули наповнюються геморагічною рідиною;
 • високий ризик приєднання вторинної бактеріальної інфекції.

Обережно Кір

Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Кір зафіксували у кількох регіонах України, зокрема, в Одеській, Львівській області та Києві.

Кір – небезпечне вірусне захворювання. Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

Як можна заразитись кором

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

При цьому інфекція дуже швидко поширюється, тож з потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо.

Симптоми у дітей і дорослих

Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з'являється нежить та кашель, а також підвищується температура.

Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон'юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.

же на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з'являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.

До симптомів може додатись ще й пронос. Також може посилитись головний біль, інколи хворі навіть непритомніють.

Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже до тижня часу хворому має стати краще. Тоді у людини нормалізується температура, проходять кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.

НЕБЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ!"Екстрена валіза"

Екстрена валіза, як правило, являє собою міцний і зручний рюкзак від 25 літрів і більше, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування. Всі речі повинні бути новими (періодично поновлюваними) і не використовуватись у повсякденному житті. Екстрена валіза призначена для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події, будь то землетрус, повінь, пожежа, загострена криміногенна обстановка, епіцентр військових дій і т.д. Вантаж у рюкзаку треба укладати рівномірно. Добре мати рюкзак з “підвалом” (нижнім клапаном).

У рюкзак рекомендується покласти наступне:

копії важливих документів в поліетиленовій упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів − паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. У деяких джерелах так само вказують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких;

кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей;

дублікати ключів від будинку і машини;

карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв'язку і зустрічі в умовленому місці зустрічі вашої родини;

засоби зв'язку та інформації (невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і БМ діапазоні) та елементи живлення до радіоприймача (якщо потрібні);

ліхтарик (краще кілька) і запасні елементи живлення до нього, сірники (бажано туристичні), запальничка, свічки;

компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним);

багатофункціональний інструмент, що включає (лезо ножа, шило, пилку, викрутку, ножиці тощо);

ніж, сокира, сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр і т.д.);

декілька пакетів для сміття, об'ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати;

рулон широкого скотчу;

упаковка презервативів. Презерватив, за необхідності, може використовуватись для захисту від вологи сірників та запальничок, у якості джгута для зупинки кровотечі, надійного закупорювання ємкостей від комах та піску, перенесення води, прокладки, рятувального жилету на воді тощо;

шнур синтетичний 4-5 мм , близько 20 м;

блокнот і олівець;

нитки та голки;

аптечка першої допомоги. До складу аптечки обов’язково повинні входити: бинти, лейкопластир, вата, йод, активоване вугілля (інтоксикація), парацетамол (жарознижувальний), пенталгін (знеболююче), супрастин (алергія), іммодіум (діарея), фталазол (шлункова інфекція), альбуцид (краплі для очей), жгут, шприци тощо; ліки що Ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків);

одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в'язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях), зручне, надійне взуття;

міні-палатка, поліуретановий килимок, спальник (якщо дозволяє місце);

 засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упаковці пресовані), туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих та вологих серветок, кілька носових хусток, засоби інтимної гігієни, бритву, манікюрний набір;

приналежності для дітей (якщо необхідні);

посуд (краще металевий): казанок, фляга, ложка, кружка;

запас їжі на кілька днів - все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається (не швидкопсувні), на приклад: висококалорійні солодощі (чорний шоколад (з горіхами), жменю льодяників), набір продуктів (тушонка, галети, суп-пакети, м'ясні та рибні консерви), якщо дозволяє місце - крупа перлова, гречана, рис довгозерний, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати, горілка, спирт питний;

запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною).

У літніх людей, інвалідів та дітей є особливі потреби. За необхідності, цей список доповнюється і коригується. Із практики, загальна вага “Екстреної валізи” не повинна перевищувати 50 кілограмів.
 
 

ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ, ВЧИТЕЛІВ, ДІТЕЙ

Шановні батьки, вчителі, діти!

У зв’язку з напруженою ситуацією, що виникла на Сході України, люди частіше почали виявляти підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні. Тільки з початку поточного року спеціалісти ДСНС області виявили та знешкодили 29 вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни.

Нерідко, через свою цікавість та інтерес до усього нового та незнайомого, жертвами небезпечних знахідок стають діти. У зв’язку з цим спеціалісти Головного управління ДСНС України у Запорізькій області звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил безпеки під час виявлення вибухо-небезпечних та підозрілих предметів.

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

- торкатися предмету і пересувати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області та Департамент освіти і науки Запорізької ОДА звертаються до батьків та вчителів з проханням не залишати дітей без нагляду!

Виховувати у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вибухонебезпечними предметами, вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя.

А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.

  Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
 

ЗАХИСТИМО НАШ КРАЙ

ВІД ДИВЕРСАНТІВ ТА ТЕРОРИСТІВ!
 

 1. Що відбувається сьогодні на Сході України?

Групи диверсантів та терористів за широкої підтримки Росії вбивають та беруть у заручники мирних людей, обстрілюють міста, селища та села, підривають залізниці, мости, знищують школи, лікарні, лінії електропередач та інші об’єкти інфраструктури.

Лихо може статися  і у нашому домі!

2.Як протидіяти диверсантам та терористам?

Найголовніше – бути пильними, небайдужими та відповідальними, звертати увагу на все, що відбувається навколо, особливо, коли Ви перебуваєте у місцях великого скупчення людей – у торгових центрах, на ринках, залізничних вокзалах, автостанціях, на масових заходах та у транспорті.

3.На що слід звертати увагу?

на незнайомих, підозрілих людей, які виділяються манерою поведінки, одягом, говорять з акцентом, не орієнтуються на місцевості;

на підозрілі предмети (сумки, портфелі, коробки, пакунки), які залишено без догляду на вулиці, у місцях великого скупчення людей,  у маршрутках, автобусах, трамваях та тролейбусах, електричках та потягах;

на автомобілі, що довго та без певної мети стоять поблизу вокзалів, станцій, мостів,  електропідстанцій, приміщень органів влади та силових структур, заїжджають на територію лікарень, шкіл, дитячих садків.

не приймайте від незнайомих осіб жодних валіз, пакунків, коробок, будь-яких передач, ні в якому разі не погоджуйтеся «подивитися за речами п’ять хвилин» - всередині можуть бути вибухові речовини та вибухонебезпечні предмети!

4.Як розпізнати вибухові речовини та вибухонебезпечні предмети?

особливий (специфічний) запах, що нехарактерний для навколишньої місцевості;

шум або дим із предмету;

наявність на предметі засобів зв’язку або незвичних деталей;

розтяжки із проволоки, кріпкої нитки, мотузки.

Якщо Ви виявили підозрілі предмети, у жодному разі не доторкайтеся до них, позначте місце небезпечної знахідки та негайно викликайте спеціальні служби!

5.Куди звертатись, якщо виявили підозрілих людей або невідомі предмети?

101и 102

черговий залізниці (цілодобово)                                     (061) 720-33-30

черговий обласного ГУМВС  (цілодобово)                   (061) 236-78-26

черговий обласного МНС (цілодобово)                         (061) 787-94-68

черговий обласного СБУ (цілодобово)                          (061) 764-46-58

черговий центрального апарату СБУ                             (044) 226-32-32

ЗАЩИТИМ НАШ КРАЙ

ОТ ДИВЕРСАНТОВ И ТЕРРОРИСТОВ!

1.     Что происходит сегодня на Востоке Украины?

Группы диверсантов и террористов при широкой поддержке России убивают и берут в заложники мирных людей, обстреливают города, поселки и села, взрывают железные дороги, мосты, уничтожают школы, больницы, линии электропередач и другие объекты инфраструктуры.

Беда может прийти и в наш дом!

 2.     Как справиться с диверсантами и террористами?

          Самое главное – быть бдительными, неравнодушными и  ответственными, обращать внимание на все, что происходит вокруг, особенно, когда Вы находитесь в местах большого скопления людей – в торговых центрах, на рынках, железнодорожных вокзалах, автостанциях, на массовых мероприятиях и в транспорте. 

         3.     На что обращать внимание?

на незнакомых, подозрительных людей, которые отличаются манерой поведения, одеждой, говорят с акцентом, не ориентируются на местности;

на подозрительные предметы (портфели, сумки, коробки, свертки), оставленные без присмотра на улице, в местах большого скопления людей, маршрутках, автобусах, трамваях и троллейбусах, поездах и электричках;

на  автомобили, которые долго и без видимой цели стоят вблизи вокзалов, станций, мостов, железной дороги, электроподстанций, помещений органов власти и силовых структур, заезжают на территорию больниц, школ, детских садов;

не берите у неизвестных лиц сумки, свертки, посылки, чемоданы, любые другие передачи, не соглашайтесь «постеречь вещи пять минут» - внутри могут быть взрывчатые вещества и взрывоопасные предметы.

 4.     Как распознать взрывчатые вещества и взрывоопасные предметы?

            особый (специфический) запах, нехарактерный для окружающей местности;

шум, раздающийся из предмета, или  идущий из него дым;

наличие средств связи или необычных деталей;

растяжки из проволоки, прочной нитки, бечевки.

            Если Вы обнаружили подозрительные предметы, ни в коем случае не прикасайтесь к ним, постарайтесь оградить место находки и сразу же вызывайте специальные службы!

5.    Куда обращаться, если обнаружили подозрительных лиц или неизвестные предметы?

101и 102

дежурный железной дороги (круглосуточно)                   (061) 720-33-30

дежурный МВД  (круглосуточно)                                       (061) 236-78-26

дежурный МЧС (круглосуточно)                                        (061) 787-94-68

дежурный областного СБУ (круглосуточно)                     (061) 764-46-58

дежурный центрального аппарата СБУ                              (044) 226-32-32
 
 
 

Календар
«  Серпень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
YouTube
Годинник
Форма входу
Афоризми
Друзі сайту
Презентації для дітей

«Методичний портал»

talschool-music
 Заступник з виховної роботи
.
Архів записів
Новини сайту [17]
новини шкільного життя [131]